Warunkiem skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego jest wcześniejsze przesłanie mailem na adres:
pomocprawna@nowotarski.pl skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa prawnego zawierającego oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. O terminie porady zostaną Państwo poinformowani.
Dodatkowe informacje pod nr tel. 18 2661 300
WZÓR ZGŁOSZENIA PORADY NA ODLEGŁOŚĆ WRAZ Z OŚWIADCZENIEM

WIRTUALNY IV MAŁOPOLSKI DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ 2020
W maju świętujemy wirtualnie
Nawiązując do Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przypadającego 5 maja, cała Małopolska będzie świętować już po raz czwarty! W tym ciężkim dla nas wszystkich okresie zwróćmy uwagę społeczeństwa na problemy osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz trudności, z którymi borykają się w codziennym życiu.Zachęcamy do śledzenia profilu Oddziału Małopolskiego PFRON oraz wydarzenia Małopolski Dzień Godności 2020 na Facebook`u gdzie będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące tegorocznych wirtualnych obchodów.
„RodzinaRazem – wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin"
W związku z akcją Samorządu Województwa Małopolskiego „RodzinaRazem – wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin” powstała baza ofert nieodpłatnej pomocy, m.in. terapeutycznej, psychologicznej, animacyjnej, prawnej oraz duszpasterskiej.
Baza jest dostępna na stronach internetowych pod poniższymi linkami:
6 maja 2020 r.,12 maja 2020 r.,14 maja 2020 r.,19 maja 2020 r. oraz 26 maja 2020 r. w godzinach od 8.00 do 17.00 będzie możliwość skorzystania z poradnictwa psychologicznego w formie telefonicznej - nr tel. (18) 26 408 07.
Oddział Małopolski PFRON informuje, że w ramach nowego programu PFRON, dedykowanego przeciwdziałaniu skutkom pandemii, osoby z niepełnosprawnościami, które w związku z zamknięciem placówek rehabilitacyjnych nie mogą korzystać z zajęć przez nie realizowanych, mogą ubiegać się o wsparcie finansowe.
O wsparcie finansowe w ramach programu „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”mogą skorzystać osoby posiadające aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (a w przypadku osób do 16. roku życia – aktualne orzeczenie o niepełnosprawności), których placówki nie działały z powodu pandemii przez co najmniej 5 kolejnych dni roboczych.