Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności tel. 18 26 66 023,  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  tel. 18 26 40 807, 18 26 64 207  
A A A
Znajdujesz się tutaj: » Strona główna
Następna strona: «123456 8910111213»»»
» Poradnictwo psychologiczne

INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu informuje, że w dniu 7 kwietnia 2020 r. oraz w dniu 14 kwietnia 2020 r. w godzinach od 8.30 do 16.30 będzie możliwość skorzystania z poradnictwa psychologicznego w formie telefonicznej - nr tel. (18) 26 408 07.


» Stowarzyszenie Sursum Corda

Nieodpłatna pomoc prawna | poradnictwo obywatelskie | mediacje w 2020r.

Mieszkańców potrzebujących skorzystać z bezpłatnej, profesjonalnej pomocy prawnika, doradcy obywatelskiego lub mediatora zapraszamy do punktów NIEODPŁATNEJ pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego.

Przypominamy, że BEZPŁATNE porady są dla osób, których nie stać na skorzystanie z płatnej pomocy prawnej i złożą w tym zakresie stosowne OŚWIADCZENIE (druk dostępny w każdym punkcie). Złożenie ww. oświadczenia, jest jedynym, ale też niezbędnym warunkiem do skorzystania z nieodpłatnej pomocy - nie ma obowiązku dokumentowania dochodu. 

Obowiązuje WCZEŚNIEJSZA REJESTRACJA NA WIZYTĘ.

W czasie epidemii pomoc udzielana jest zdalnie (telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem komunikatora).

» Środki PEFRON bez wychodzenia z domu


Środki PFRON bez wychodzenia z domu

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających ze wsparcia Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Oddział Małopolski przypomina o możliwości aplikowania o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych bezpośrednio za pośrednictwem platformy internetowej sow.pfron.org.pl. W celu ułatwienia osobom z niepełnosprawnościami ubiegania się o pomoc w ramach programu ”Aktywny samorząd”, już od 1 marca br. można składać wnioski o dofinansowanie przez Internet w SOW - Systemie Obsługi Wsparcia - bez wychodzenia z domu i bez barier.


Wnioskodawco pamiętaj!

By złożyć wniosek w formie elektronicznej niezbędny jest Profil Zaufany na platformie ePUAP

Czym jest Profil Zaufany?
Profil zaufany to potwierdzony zestaw danych, które jednoznacznie identyfikują jego posiadacza w usługach podmiotów publicznych w internecie.

Dlaczego warto?

Wygoda- bezpieczny i darmowy dostęp do usług publicznych bez wychodzenia z domu. Za pomocą profilu zaufanego skutecznie potwierdzisz swoją tożsamość w internecie oraz podpiszesz wniosek, jeśli jest to niezbędne do załatwienia sprawy.

 

Zostań w domu!

» czytaj więcej

» komuniakt

INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu informuje, że w dniu 31 marca 2020 r. w godzinach od 8.30 do 16.30 będzie możliwość skorzystania z poradnictwa psychologicznego w formie telefonicznej - nr tel. (18) 26 408 07.


» KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Szanowni Państwo,  

W związku z ogłoszeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu informuje, że od dnia  25 marca 2020 r. do odwołania urząd nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi klientów.

Wszelkie sprawy będą realizowane drogą korespondencyjną, elektroniczną lub telefoniczną.


Kontakt:
1. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności - 
tel. 18 266 60 23/ email:
zespolnowotarski@poczta.onet.pl

 

2. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - 
tel. 18 266 42 07/ 18 266 08 07/ email: pcpr@nowotarski.pl

 

Adres do korespondencji:
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności/ Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

ul. Szaflarska 39

34-400 Nowy Targ

 

 

 

 

» KOMUNIKAT

   KOMUNIKAT


W  sprawie udzielania  nieodpłatnej  pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego  w Powiecie  Nowotarskim

           

             W celu  przeciwdziałania  zagrożeniu  związanemu  z COVID-19

 od  dnia  20 marca  2020 r.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
ORAZ NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE
BĘDĄ UDZIELANE   WYŁĄCZNIE  ZA POMOCĄ ŚRODKÓW KOMUNIKACJI NA ODLEGŁOŚĆ

Warunkiem skorzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego  jest wcześniejsze przesłanie mailem na adres:

pomocprawna@nowotarski.pl

skanu lub zdjęcia wypełnionego i podpisanego wniosku o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa prawnego zawierającego oświadczenie, że nie jest się w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

WZÓR ZGŁOSZENIA PORADY NA ODLEGŁOŚĆ WRAZ Z OŚWIADCZENIEM

 O terminie porady zostaną Państwo poinformowani

Dodatkowe informacje pod nr tel. 18 2661 300

» KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu informuje, że w związku z liczną absencją pracowników naszej jednostki spowodowaną zagrożeniem koronowirusa od dnia 16 marca 2020 r. do dnia 26 marca 2020 r. zawieszono całodobową linię telefoniczną interwencji kryzysowej.

Następna strona: «123456 8910111213»»»

pzdn


nhofv2b3da3zeq2g

„Wzrost umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii informacyjnych mieszkańców powiatu nowotarskiego zagrożonych wykluczeniem cyfrowym”stopka

Dane kontaktowe

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu
tel. (18) 26 40 807
tel./fax (18) 26 64 207
e-mail: pcpr@nowotarski.pl