nagłówek - tło

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w Powiecie Nowotarskim

W niedzielę 28 maja 2023 r. rodziny zastępcze oraz dzieci przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych spotkały się na Pikniku Rodzinnym na stadionie sportowym we Wróblówce. Okazją do tego był ogólnopolski Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, przypadający na dzień 30 maja.

Inicjatorem zorganizowania tego spotkania byli przede wszystkim pracownicy 2 placówek socjalizacyjnych we Wróblówce. W działania wspierające tę inicjatywę zaangażowana również była Fundacja „Szczęśliwe Jutro” oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu.

Piknik został zorganizowany w celu integracji rodzin zastępczych oraz promocji rodzicielstwa zastępczego w środowisku lokalnym. Na uczestników czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, przejażdżka na kucach, malowanie twarzy, pokaz zabytkowych pojazdów, wystawa broni oraz wiele innych. Nie zabrakło również artystycznych występów. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne oraz grupy taneczne – gwiazdą wydarzenia był zespół Staszka Karpiela – Bułecki „Future Folk”.

Wspólna zabawa była formą podziękowania dla rodzin zastępczych za ich ogromną empatię i trud wkładany w wychowanie dzieci. Dla opiekunów była to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale również wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń wychowawczych.

Piknik został zorganizowany w ramach kampanii „Mamy etaty dla Mamy i Taty”. PCPR w Nowym Targu wciąż poszukuje osób, które zechcą zaopiekować się dziećmi, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w biologicznych rodzinach.

Osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym zapraszamy do kontaktu osobistego w siedzibie PCPR w Nowym Targu przy ul. Szaflarskiej 39 lub telefonicznego pod numerami: 18 264 08 07, 18 266 42 07. Więcej informacji na temat pieczy zastępczej można także znaleźć na naszej stronie internetowej www.pcpr.nowotarski.pl.