nagłówek - tło

Spotkanie wigilijne 2022 r.

W dniach 14 i 15 grudnia 2022 roku, po 2 – letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, PCPR w Nowym Targu zorganizowało spotkanie wigilijne dla rodzin zastępczych i dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych oraz w placówkach opiekuńczo – wychowawczych na terenie Powiatu Nowotarskiego. Wspólne spotkanie wigilijne odbyło się tradycyjnie w „Karczmie u Borzanka”, która od wielu lat jest gospodarzem tego wydarzenia, za co serdecznie dziękujemy właścicielce Pani Katarzynie Petryli. Zaproszeni goście zostali przywitani przez Starostę i Wicestarostę Powiatu Nowotarskiego, a także przez Dyrektora  i pracowników PCPR  w Nowym Targu. Na dzieci czekała też miła niespodzianka w osobie Św. Mikołaja, który przybył na uroczystość by wręczyć małym gościom świąteczne prezenty. Nie zabrakło ciepłych słów, serdecznych życzeń przy łamaniu się opłatkiem i wspólnej wieczerzy wigilijnej. Dzieci miały okazję zaprezentować swój talent wokalny i recytatorski podczas artystycznej części spotkania. W sumie, w spotkaniach uczestniczyło 250 osób, a ponad 200 dzieci otrzymało mikołajowe prezenty.

Składamy serdeczne podziękowania rodzinom zastępczym i opiekunom z Placówek  za włączenie się w tworzenie prawdziwie rodzinnej atmosfery poprzez przygotowanie świątecznych wypieków na wspólny wigilijny stół.

To wspaniałe wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu i życzliwości darczyńców oraz firm, którym składamy serdeczne podziękowania:

  • Piekarni Ciastkarni Piotr Żarnecki w Nowym Targu
  • Laboratorium Analiz Lekarskich s.c. w Nowym Targu
  • Hurtowni Spożywczej SMAK w Nowym Targu
  • P.P.H. „ Japoł” Piotr Japoł w Nowym Targu
  • Lubiński Mariusz  MAKO&PAKO